JAK KUPIĆ DOMEK Z BALA?

Gotowe projekty domkw
Twoj indywidualny projekt

W trosce o najwyższą jakość usług każdy projekt wyceniamy indywidualnie w zależności od oczekiwań inwestora.

Realizujemy projekty indywidualne te naszkicowane ręcznie na kartce papieru jak i gotowe projekty z biur projektowych. Możemy przerobić dowolny projekt domu (również domów wykonanych w innej technologii) na projekt domu drewnianego z litych balików. Przygotowaliśmy również ofertę gotowych domków najczęściej wybieranych przez naszych klientów.

Aby zamówić gotowy domek wg. gotowego projektu wystarczy użyć “konfiguratora domków” wybrać opcje dodatkowe dostępne dla danego domku a następnie przesłać formularz klikając w przycisk “Zapytaj o dostępność“.

Aby zrealizować indywidualny projekt wystarczy skontaktować się z nami za pomocą zakładki KONTAK poprzez dostępny formularz kontaktowy.

Oczywiście można również do nas napisać bezpośrednio na nasz adres mailowy bok@domydrewniane24.pl lub zwyczajnie zadzwonić pod numer +48 731 705 703 i porozmawiać z jedną z naszych osób, który udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

Kontakt z naszą firmą poprzez konfigurator domków jest niezobowiązujący, służy jedynie oszacowaniu kosztów, po indywidualnych ustaleniach prześlemu państwu ofertę wraz z ostateczną wyceną oraz niezbędnymi plikami, np: rzut budynku aby mogli państwo nanieść na niego np: projekt instalacji elektrycznej lub sanitarnej oraz dokonać ostatecznych modyfikacji projektu np: zmienić rozmieszczenie okien lub pomieszczeń.

Po finalnej akceptacji projektu prześlemy szczegółową wycenę wraz z umową do podpisania. Po otrzymaniu pierwszej wpłaty prześlemy zatwierdzony projekt do realizacji w zakładzie produkcyjnym. Kiedy domek będzie gotowy (do 6 tygodni) przetransportujemy go w wyznaczone miejsce a następnie w ciągu kilku dni złożymy w całość.

ORGANIZACJA BUDOWY

W miejscu docelowym budowy należy zapewnić możliwość wjazdu samochodem ciężarowym oraz miejsce umożliwiające rozłożenie elementów budynku. Na placu budowy powinien znajdować się doprowadzony prąd elektryczny oraz woda.

Fundament

Pod budowę naszych domków zalecamy klasyczną płytę fundamentową zaizolowaną przeciwwilgociowo. Fundament powinien być przygotowany zgodnie z projektem uwzględniając miejscowe warunki geologiczne.

Bardzo istotne dla budynków z bali drewnianych  jest zachowanie geometrii fundamentu, inaczej mówiąc chodzi o dokładność wykonania wymiarów fundamentu oraz poziomu przekątnych.

Płyta fundamentowa powinna być odpowiednio zabezpieczona, np: wstępnie zaizolowana przeciwwilgociowo poprzez malowanie środkami bitumicznymi

Przygotowanie placu do budowy oraz fundamentu leży po stronie inwestora, nie wykonujemy płyt fundamentowych ani kominów, domki do 35m2 możemy postawić na betonowych bloczkach które dostarczymy razem z domkiem. W takim przypadku należy odpowiednio przygotować i wyrównać teren.

Instalacje Elektryczne i Sanitarne

Nie wykonujemy instalacji elektrycznych ani sanitarnych, należy zadbać o to aby podczas budowy zsynchronizować pracę instalatorów z naszą ekipą monterów. Instalacje sanitarne takie jak kanalizacja należy wykonać podczas przygotowywania fundamentów.

Aby uniknąć prowadzenia przewodów po ścianach budynku podczas montażu wierci się otwory w balach przez które prowadzone są przewody. W ten sposób nawet w domach bez izolacji termicznej nie ma widocznych przewodów na zewnątrz  budynku.

Konstrukcja Dachu

Przygotowujemy gotową konstrukcję dachu która umożliwia pokrycie dachu materiałem docelowym np: blachodachówką. Pokrycie dachu wykonujemy z gotowych, wcześniej dopasowanych elementów. Nie wykonujemy pokryć dachowych z innych materiałów niż blachodachówka przygotowana w zakładzie produkcyjnym dostarczona pod wymiar wraz z domkiem. Jeśli chcą Państwo użyć własnych materiałów do pokrycia dachu lub wybrać rodzaj blachodachówki, jej kolor i kształt należy nas o tym poinformować.

Pomiędzy krokwiami stosujemy wełnę mineralną (10, 15 mm) wraz z folią PE stanowiącą paraizolację. Na górę krokwi kładziemy folię dachową paro przepuszczalną, kontrłaty dachowe, łaty dachowe a następnie właściwe pokrycie dachu.

Malowanie i impregnacja

Po zbudowaniu domu należy go odpowiednio zaimpregnować. Po dwukrotnym pomalowaniu elewacji i zewnętrznych elementów konstrukcyjnych odpowiednim impregnatem koloryzującym otrzymuje się pięcioletnią gwarancję na zewnętrzne ściany budynku. Wewnątrz domu z balika ściany należy malować lakierem akrylowym bezbarwnym lub woskami.

Jako usługę dodatkową oferujemy impregnację konstrukcji odpowiednimi środkami, można również pomalować domek we własnym zakresie po ukończeniu jego budowy.