OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PRODUCENT DOMKÓW Z BALIKA

Jesteśmy producentem domów drewnianych z litych balików drewnianych o profilach prostokątnych frezowanych. Budujemy domki w wersji całorocznej oraz rekreacyjnej na terenie całej Polski.

Nasze Domy w całości wykonane są z naturalnego i ekologicznego materiału. Do montażu używamy najczęściej drewna świerkowego, które wcześniej jest odpowiednio strugane, suszone oraz impregnowane.

Mamy wieloletnie doświadczenie w budowie domów z litego balika, działamy nie tylko na rynku Polskim ale również na terenie Angli, Irlandii i Portugalii. Posiadamy profesjonalny sprzęt do montażu domków oraz doświadczone ekipy cieśli i stolarzy.

Przez cały okres naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 3000 różnego rodzaju projektów, budujemy domy całoroczne z litego balika, domki letniskowe i rekreacyjne na działkę, drewutnie i pomieszczenia gospodarcze na na podwórze około domu oraz tarasy, altany, wiaty ogrodowe i drewniane ogrodzenia.

Wkładamy dużo serca w budowane przez nas domy, staramy się  zapewnić Państwu jak największy komfort i przyjemność późniejszego użytkowania, dzięki temu wciąż możemy się rozwijać i oferować Państwu usługi najwyższej jakości o czym świadczy ilość zrealizowanych przez nas projektów oraz zadowoleni klienci, bez których trudno byłoby nam utrzymać się na dość konkurencyjnym rynku domów z bali. Zapraszamy do współpracy!

JAKIE DOMKI WYBIERAJĄ NASI KLIENCI?

Elegancki Dom Z Bali Prostokatnych
2017-02-28_140255_1488289315_r8873670_tipp_living_room
ATT_1449023115980_142572 (1)
20160310_081737

Domki całoroczne

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie na swojej działce domku drewnianego całorocznego. Domki tego typu są odpowiednio ocieplone oraz ogrzewane za pomocą różnego rodzaju pieców np: pieców gazowych lub wolno stojących piecy kominkowych zasilanych drewnem lub węglem.

Budowę wolno stojących parterowych budynków gospodarczych lub rekreacyjnych o powierzchni zabudowy do 35 m² należy zgłosić  do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej. Dla domów o większej powierzchni wymagane jest zgłoszenie z projektem budowlanym oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Więcej na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pod tym linkiem.

Jeśli są Państwo zainteresowani budową domu całorocznego to zapraszamy do kontaktu, przekażemy wówczas więcej informacji i dostosujemy projekt do państwa indywidualnych potrzeb.

galeria4
domek letniskowy z przeszkolnym wejsciem

Domki rekreacyjne letniskowe

Domki letniskowe to wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej, rozumiane jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m

To najczęściej budowany przez nas rodzaj domków. Domki rekreacyjne wybierają osoby które cenią sobie kontakt z naturą, lubią odpoczywać i “ładować akumulatory” poza miastem.

Domek letniskowy to świetny wybór na działkę nad jeziorem lub w otoczeniu lasu lub tam gdzie nie można wybudować domu mieszkalnego. To również bardzo dobra inwestycja ponieważ obecność domku letniskowego podnosi wartość gruntu. To dobra inwestycja ze względu na dzieci które będą mogły dziedziczyć nieruchomość. Budowa domku letniskowego wymaga zgłoszenia w odpowiednim urzędzie.

galeria12
galeria24

Domki gospodarcze i domki bez zezwolenia

Tego rodzaju domki służą naszym klientom zazwyczaj jako dodatkowe budowle na działce z wybudowanym już wcześniej właściwym budynkiem mieszkalnym. Niektórzy z naszych klientów wykorzystują takie domki jako swoje biura, miejsca do spotkań z klientami lub pracownie w pobliżu miejsca zamieszkania.

Innym zastosowaniem omawianych domków gospodarczych są obiekty komercyjne w miejscowościach turystycznych, służą naszym klientom jako pawilony handlowe, pawilony usługowe (np: fryzjer), minibary, ekspozycje, wystawy . Domki tego typu można spotkać szczególnie w turystycznych miejscowościach nadmorskich czy górskich.

Drewniane domki gospodarcze mogą służyć również jako wolnostojące domki rekreacyjne.

5×5 – 130mm
pobrane (1)
100_0127

Domki komercyjne w branży turystycznej

Według szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki zauważalna jest tendencja wzrostowa w najważniejszych aspektach turystyki przyjazdowej oraz krajowej w Polsce.

W roku 2017 według danych urzędu statystycznego wydatki turystów zagranicznych związane z pobytem w Polsce wyniosły ponad 32,6 mld zł a wydatki poniesione w związku z wyjazdami krajowymi mieszkańców Polski wyniosła 24,2 mld PLN (11% więcej niż rok wcześniej)

W efekcie zwiększonej aktywności turystycznej zarówno nierezydentów, jak i mieszkańców Polski odnotowano wzrost łącznych wydatków w gospodarce turystycznej o 5,8% oraz stabilny udział gospodarki turystycznej w tworzeniu PKB (na poziomie 6,0%, taki sam jak w roku 2016).

W coraz bardziej zurbanizowanym świecie coraz więcej osób poszukuje miejsc do wypoczynku w kontakcie z naturą. Domy drewniane to domy tzw. zielone – ekologiczne, usytuowane w dobrej lokalizacji mogą być pierwszym wyborem dla osób zmęczonych miastem.

Dobrym przykładem jest tutaj Agroturystyka która cieszy się coraz większą popularnością. Okazuje się, że jest wspaniałą formą wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Głównym powodem decyzji większości wczasowiczów mogą być względy finansowe. Urlop spędzony na wsi to parokrotnie mniejszy koszt, niż wypoczynek w kurorcie nad morzem lub za granicą.

Jeśli planują Państwo budowę kilku domów letniskowych w ramach działalności turystycznej to z pewnością wykonamy takie zlecenie, prosimy o kontakt.